oposiątka
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
oposiątka

lalala bum tarara chomik i linia najmniejszego oporu.
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 patriotyzm lokalny

Go down 
+7
Penny
lori
Mal
Sou
Sylv
ett
Lysia
11 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
ett

ett


Liczba postów : 91
skąd : zabrze

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 25, 2011 8:01 pm

No, faktycznie, nie byłam. Aż boję się zapytać, gdzie to jest i jakie atrakcje oferuje, oprócz oczywiście dwudniowych pobytów w łazience ;D
Powrót do góry Go down
Lysia

Lysia


Liczba postów : 158
skąd : kosakowskie łąki

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 25, 2011 8:17 pm

Ej, ale przecież w Zabrzu jest taki fajowy dworzec, i taki RYNEK gigantyczny, i Wiatrak jest... Oj, Penny, marudzisz. Przecież Zabrze jest pluszate. Założę chyba fanklub, bez kitu, ktoś się pisze na sekretarza?
Powrót do góry Go down
ett

ett


Liczba postów : 91
skąd : zabrze

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 25, 2011 8:24 pm

Ha. Nie uwierzycie, ale zaczynają REMONT naszego cudownego dworca. Tak, ja też nie mogłam w to na początku uwierzyć. To taka niesamowita wiadomość, że nawet mówili o tym w Antyradiu xd
Powrót do góry Go down
Lysia

Lysia


Liczba postów : 158
skąd : kosakowskie łąki

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeSob Cze 25, 2011 11:23 pm

...
Nie zgadzam się. I co, niby usuną też łańcuch oddzielający wejście od jedynego rozsądnego przejścia dla pieszych?!
Powrót do góry Go down
Kit

Kit


Liczba postów : 3
skąd : kraina cudów

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 26, 2011 8:22 am

ja jestem w tym klubie "Gdynia śmierdzi rybami" i trochę też gardzę Śląskiem, choć na dobrą sprawę moje rodzinne miasto to jeszcze Śląsk. nie wykazuję sie patriotyzmem lokalnym :< ale teraz mieszkam sobie w Krakowie i jest bardzo ok! zwłaszcza odkąd tatuś przywiózł mi rowerek i nie muszę już korzystać z komunikacji miejskiej.
Powrót do góry Go down
Lem




Liczba postów : 7

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 26, 2011 10:14 am

GDAŃSK ŚMIERDZI RYBAMI, moje pierwsze zdanie na tym forum, siema xd
Kocham Gdynię, więc pierwsze zdanie niejako bezpośrednio z tego wynika. Wdaję się regularnie w bójki dotyczące relacji Gdynia-Gdańsk oraz wszystkich z tym związanych, jak Reda-Rumia (nie oczekuję, że wiele osób będzie wiedzieć, o czym mowa, spokojnie XD), ale to głównie sprawa honoru jako takiego, bo w Gdańsku studiuję, więc siłą rzeczy spędzam tam szalenie dużo czasu i poza tym, że nie uważam tego miejsca za jakieś szczególnie fascynujące, to też nie nienawidzę.
W każdym razie tylko kiedy tylko mijam UŚMIECHNIJ SIĘ, JESTEŚ W GDYNI doznaję specyficznego wrażenia, że wróciłam do domu. Jako że Lysiak wymieniła tutaj większość atrakcji, nie będę się powtarzać, może powiem tylko: UCHO i komunikacja miejska. Mieszkałam w Gdyni cztery lata i żadne miasto mnie tak do siebie nie przekonało.

Oryginalnie mieszkam w Kościerzynie, wiecie, w wakacje i parę weekendów w roku i nie odczuwam żadnego patriotyzmu lokalnego, no chyba że mam się kłócić, co jest większe (Kościerzyna-Reda, sprawdźcie na wiki! xd). Mamy rynek i latarnie z godłem, parę ławek i fontannę, basen i czasem budują coś nowego. Generalnie ludzie z wiosek przyjeżdżają tu we wtorek i w piątek na targ, bo to największe miasto w promieniu czterdziestu kilometrów, jest się czym chwalić. Podobno można tu kupić jakieś niesamowite patelnie.
Powrót do góry Go down
Lysia

Lysia


Liczba postów : 158
skąd : kosakowskie łąki

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 26, 2011 3:48 pm

Jak mogłam zapomnieć o Uchu? Wstyd mi. Przysięgam uroczyście, że jak tylko wrócę do domu, lecę do Ucha. Tęsknię za klubem bez dresów. Prrrrrragnę!
Byłam też w centrum Kościerzyny. Ogólnie lans, jest tam nawet Eciakowy fryzjer. No i, Lemocie, zapomniałaś, że tam u Was można spotkać dziko występujących chłopców z PG!
Powrót do góry Go down
Sylv

Sylv


Liczba postów : 146

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 26, 2011 5:22 pm

a mnie na zajęciach poinformowano, że w kościerzynie było jakieś dyktando po kaszubsku albo inne cudo związane z dialektologią. sławne miasto, naprawdę ^^
Powrót do góry Go down
Lem




Liczba postów : 7

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeNie Cze 26, 2011 8:31 pm

Widzicie, tu powinnam czuć patriotyzm, ale nadal jakoś nie bardzo. Fakt faktem, i tak z czasem coraz bardziej doceniam to, hm, sławne miejsce.
Chłopcy z PG - ten, na którego chcę dziko wpaść, chyba nie występuje xd
Może jednak w UCHU? xd
Powrót do góry Go down
Lysia

Lysia


Liczba postów : 158
skąd : kosakowskie łąki

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimePon Cze 27, 2011 12:04 am

No nie wiem, Lemocie, pójdziemy sprawdzić?
Powrót do góry Go down
Zet




Liczba postów : 42

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimePon Cze 27, 2011 12:43 am

Cytat :
jak Reda-Rumia (nie oczekuję, że wiele osób będzie wiedzieć, o czym mowa, spokojnie XD)
ale nie chodzi o siatkarskie Rumianki?
Powrót do góry Go down
Lem




Liczba postów : 7

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimePon Cze 27, 2011 8:31 am

Zet napisał:
Cytat :
jak Reda-Rumia (nie oczekuję, że wiele osób będzie wiedzieć, o czym mowa, spokojnie XD)
ale nie chodzi o siatkarskie Rumianki?
yyy, nie wiem, niestety nie interesuję się hokejem? rendeer

tak, sprawdźmy to!
Powrót do góry Go down
Lysia

Lysia


Liczba postów : 158
skąd : kosakowskie łąki

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimePon Cze 27, 2011 1:28 pm

W konflikcie Rumia-Reda chodzi głównie o to, że Rumia posiada największą na świecie żyrafę z wikliny zbudowaną dla delikatesów (klik), a Reda nie. I im zazdroszczą.
Lem, ja będę w domu już dwunastego, więc w sobotę 16 mogłybyśmy pójść, gdybyś była w okolicy.
Powrót do góry Go down
Lem




Liczba postów : 7

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimePon Cze 27, 2011 1:38 pm

Nienawidzę Rumii, Rumunia to głupie miasto. I nie ma takich zajebistych, festynowych dni jak DNI REDY xd
Szesnastego dopiero wracam z gór, jestem wtedy po podróży jakże wspaniałym pospiesznym Monciak-Krupówki, dlatego niestety nie ma szans, żebym była na tyle żywa, żeby pójść do UCHA lub choćby trochę żyć. Musimy wymyślić jakiś inny termin, zdecydowanie.
Powrót do góry Go down
Holly

Holly


Liczba postów : 27
skąd : Dolina Hollciaków/Highway to Hell

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimePon Lip 18, 2011 2:39 pm

To ja się pochwalę moim Wrooo Very Happy Wrocław jest super. Mamy ponad sto mostów, pięć rzek, Odrę, która wcale nie śmierdzi zdechłą rybą, Wyspę Słodową, na której co tydzień jest wielka impreza i po pewnej godzinie wszyscy są przyjaciółmi wszystkich i nawet panowie pałecjanci darowali sobie wypisywanie tam mandacików, bo to jakby nie było, miejsce publiczne jest. Poza tym Ostrów Tumski nocą - coś pięknego, zwłaszcza teraz, gdy jest oświetlony. Rynek też jest super, zwłaszcza boczne uliczki, gdzie zawsze można trafić na ciekawą, genialną knajpkę, o której nie miało się pojęcia. Kiedyś trafiłam na pizzerię z niesamowitą pizzą, która była ogromna, a do tego tania. Czterdzieści centymetrów średnicy prawdziwego nieba w gębie za mniej niż dwie dychy. Trzy osoby najadłyby się spokojnie. A ostatnio natrafiłam na najlepszy tatar w mieście i mimo że tatara nie lubiłam, wręcz mnie odrzucał, bo surowe mięcho i tak dalej, to się od niego uzależniłam *.* Do tego jeszcze mnóstwo zielonych parków, zabytków, naprawdę ładnych kamieniczek, które mimo odpadającego tynku w niektórych miejscach, są wciąż niezwykle urokliwe i w ogóle, w ogóle mogłabym wam jeszcze dłuuuugo tutaj nudzić o tym, jak kocham moje miasto <3 Ale daruję wam xD
Powrót do góry Go down
Lysia

Lysia


Liczba postów : 158
skąd : kosakowskie łąki

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimeSro Lip 20, 2011 11:47 pm

A to chyba zależy od knajpy. Tak jest też z Pizzą Hut. W Gdyni podają całkiem przyzwoite makarony, a gdzie indziej natknęłam się kiedyś na... danie z mikrofali.
Powrót do góry Go down
Sou

Sou


Liczba postów : 119

patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitimePon Sie 15, 2011 8:01 pm

Zaczęłam doceniać naszą a-czwórkę. Mykałam dzisiaj po autostradzie tuż przed wschodem słońca i byłam totalnie zachwycona. <3
Powrót do góry Go down
http://www.photoblog.pl/sevisia
Sponsored content





patriotyzm lokalny - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: patriotyzm lokalny   patriotyzm lokalny - Page 2 Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
patriotyzm lokalny
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
oposiątka :: o oposiątkach-
Skocz do: